CBW28-10A
OptiFuse
Product No:
CBW28-10A
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
FUSEHOLDER TYPE CB-TYPE III, 10A
In Stock : 253
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CSA, cULus
Current Rating (Amps) 10A
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series CBW28
Voltage Rating - DC 32 V
Voltage Rating - AC 250 V