CBW57-PB-15A
OptiFuse
Product No:
CBW57-PB-15A
Description:
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 32VDC
In Stock : 35
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CCC, CSA, cURus, TUV, UR, VDE
Current Rating (Amps) 15A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series CBW57
Voltage Rating - DC 32 V
Voltage Rating - AC 250 V