CBW58-HS-25A-1B
OptiFuse
Product No:
CBW58-HS-25A-1B
Description:
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC
In Stock : 279
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CCC, CSA, cURus, TUV, UR
Current Rating (Amps) 25A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series CBW58
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V