CC12SA600-60HZ
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
CC12SA600-60HZ
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
RLY CONT 3P 600V 60HZ 1NO/1NC
User Guide
Operating Temperature -5°C ~ 60°C
Coil Power -
Switching Voltage 690VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 12 A
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Coil Resistance -
Product Status Active
Must Release Voltage 180 VAC
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series CC
Operate Time 12 ms
Contact Material -
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Coil Voltage 600VAC
Release Time 4 ms
Must Operate Voltage 510 VAC