CC30-2403SFP-E
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
CC30-2403SFP-E
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 30W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.51" L x 1.32" W x 0.33" H (38.4mm x 33.5mm x 8.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 9A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active Low
Series CC-P-E (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 20-DIP Module, 17 Leads
Efficiency 89%