Home / Ceramic Capacitors / CC45SL3AD471JYNNA
minImg
CC45SL3AD471JYNNA
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3AD471JYNNA
Description:
CAP CER 470PF 1KV SL RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 470 pF