Home / Ceramic Capacitors / CC45SL3DD181JYVNA
minImg
CC45SL3DD181JYVNA
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3DD181JYVNA
Description:
CAP CER 180PF 2KV SL RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 180 pF