Home / Ceramic Capacitors / CC45SL3FD330JYVNA
minImg
CC45SL3FD330JYVNA
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3FD330JYVNA
Description:
CAP CER 33PF 3KV SL RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 33 pF