CC45SL3JD330JYNN
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3JD330JYNN
Description:
CAP CER 33PF 6KV SL RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Obsolete
Mfr TDK Corporation
Capacitance 33 pF