CCB-125D-5-10S
R-K Electronics, Inc.
Product No:
CCB-125D-5-10S
Description:
RELAY TIME DELAY 10SEC 10A 120V
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 0.1 Sec ~ 10 Sec
Function On-Delay
Voltage - Supply 125VDC
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC