CCB-125D-5B-5H
R-K Electronics, Inc.
Product No:
CCB-125D-5B-5H
Description:
RELAY TIME DELAY 5HR 10A 120V
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In
Delay Time 3 Min ~ 5 Hrs
Function On-Delay
Voltage - Supply 125VDC
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC