Home / Oscillators / CCHD-950-50-45.1584
minImg
CCHD-950-50-45.1584
Crystek Corporation
Product No:
CCHD-950-50-45.1584
Description:
XTAL OSC XO 45.1584MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 45.1584 MHz