Home / Oscillators / CCPD-034M-50-311.040
minImg
CCPD-034M-50-311.040
Crystek Corporation
Product No:
CCPD-034M-50-311.040
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 88mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CCPD-034
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr Crystek Corporation
Base Resonator Crystal
Frequency 311.04 MHz