CD15FC681FO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CD15FC681FO3F
Description:
CAP MICA 680PF 1% 300V RADIAL
In Stock : 103
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.232" (5.90mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Product Status Active
Series CD15
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 680 pF