CD19FA912GO3F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CD19FA912GO3F
Description:
CAP MICA 9100PF 2% 100V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.358" W (18.00mm x 9.10mm)
Product Status Active
Series CD19
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 9100 pF