Home / TVS Diodes / CD214L-T17ALF
minImg
CD214L-T17ALF
Bourns Inc.
Product No:
CD214L-T17ALF
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 106.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V