CD32MR-GY
Sealcon
Product No:
CD32MR-GY
Manufacturer:
Sealcon
Description:
CABLE GLAND DOME 13-20MM M32X1.5
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Outside Cable Diameter (Min) 0.551" (14.00mm)
Ingress Protection IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof; NEMA 4, 6
Color Gray
Panel Hole Size 1.260" (32.0mm)
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Thread Size M32x1.5
Product Status Active
Outside Cable Diameter (Max) 0.787" (20.00mm)