Home / Ceramic Capacitors / CD45-B2GA101K-VKA
minImg
CD45-B2GA101K-VKA
TDK Corporation
Product No:
CD45-B2GA101K-VKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 100PF 440VAC RADIAL
In Stock : 5376
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series CD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 100 pF