Home / Ceramic Capacitors / CD45-B2GA151K-GKA
minImg
CD45-B2GA151K-GKA
TDK Corporation
Product No:
CD45-B2GA151K-GKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 150PF 440VAC RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series CD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF