Home / Ceramic Capacitors / CD45SL2GA680J-GKA
minImg
CD45SL2GA680J-GKA
TDK Corporation
Product No:
CD45SL2GA680J-GKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 68PF 400V SL RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient SL
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series CD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 68 pF