CD90-B2GA331KYNS
TDK Corporation
Product No:
CD90-B2GA331KYNS
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 330PF 250VAC RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series CD
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF