CDB-115A-5-1S
R-K Electronics, Inc.
Product No:
CDB-115A-5-1S
Description:
RELAY TIME DELAY 1SEC 10A 120V
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 0.05 Sec ~ 1 Sec
Function Interval
Voltage - Supply 115VAC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC