CDB-115A-5-5H
R-K Electronics, Inc.
Product No:
CDB-115A-5-5H
Description:
RELAY TIME DELAY 5HR 10A 120V
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 3 Min ~ 5 Hrs
Function Interval
Voltage - Supply 115VAC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC