CDB-115A-5B-1H
R-K Electronics, Inc.
Product No:
CDB-115A-5B-1H
Description:
RELAY TIME DELAY 1HR 10A 120V
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In
Delay Time 36 Sec ~ 1 Hr
Function Interval
Voltage - Supply 115VAC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC