CDB-24D-5-3M
R-K Electronics, Inc.
Product No:
CDB-24D-5-3M
Description:
RELAY TIME DELAY 3MIN 10A 120V
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 1.8 Sec ~ 3 Min
Function Interval
Voltage - Supply 24VDC
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC