CDC421100RGERG4
Texas Instruments
Product No:
CDC421100RGERG4
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
24-VQFN (4x4)
Description:
IC CLOCK GENERATOR 24VQFN
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 1:1
Differential - Input:Output No/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 24-VQFN (4x4)
PLL Yes
Series -
Input LVCMOS, Crystal
Type Clock Generator
Package / Case 24-VFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Output LVPECL
Mfr Texas Instruments
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 100MHz