Home / Fixed Inductors / CDEP105-3R0MC-32
minImg
CDEP105-3R0MC-32
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDEP105-3R0MC-32
Description:
FIXED IND 3UH 4.9A 23.8 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 12.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23.8mOhm Max
Inductance 3 µH