Home / Fixed Inductors / CDEP106NP-2R2MC-88
minImg
CDEP106NP-2R2MC-88
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDEP106NP-2R2MC-88
Description:
FIXED IND 2.2UH 13.5A 3.44 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 9.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 13.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.44mOhm Max
Inductance 2.2 µH