Home / Fixed Inductors / CDEP134-4R8MC-H
minImg
CDEP134-4R8MC-H
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDEP134-4R8MC-H
Description:
FIXED IND 4.8UH 7A 16.3 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 11A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16.3mOhm Max
Inductance 4.8 µH