Home / Fixed Inductors / CDEP85NP-2R0MC-125
minImg
CDEP85NP-2R0MC-125
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDEP85NP-2R0MC-125
Description:
FIXED IND 2UH 13.5A 4.8 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 13.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.8mOhm Max
Inductance 2 µH