Home / Fixed Inductors / CDH38D11SLDNP-R72MC
minImg
CDH38D11SLDNP-R72MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDH38D11SLDNP-R72MC
Description:
FIXED IND 720NH 3.4A 36.3MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36.3mOhm Max
Inductance 720 nH