CDR01BX472AKWSAJ
Vishay Vitramon
Product No:
CDR01BX472AKWSAJ
Description:
CAP CER 4700PF 50V BX 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 4700 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)