CDR04BX473BKZMAT
Vishay Vitramon
Product No:
CDR04BX473BKZMAT
Description:
CAP CER 0.047UF 100V 10% BX 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.047 µF
Features -
Failure Rate M (1%)