CDR06BX394AKMPAT
Vishay Vitramon
Product No:
CDR06BX394AKMPAT
Description:
CAP CER 0.39UF 50V BX 2225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.080" (2.03mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.39 µF
Features -
Failure Rate P (0.1%)