Home / Fixed Inductors / CDR10D48MNNP-390NC
minImg
CDR10D48MNNP-390NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDR10D48MNNP-390NC
Description:
FIXED IND 39UH 1.9A 105 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 105mOhm Max
Inductance 39 µH