CDR125-681MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDR125-681MC
Description:
FIXED IND 680UH 400MA 1.78OHM SM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance -15%, +20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.78Ohm Max
Inductance 680 µH
Series CDR125
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.64MHz