CDR156NP-220LC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDR156NP-220LC
Description:
FIXED IND 22UH 4A 43.5 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 6.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.728" L x 0.591" W (18.50mm x 15.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 43.5mOhm Max
Inductance 22 µH