Home / Fixed Inductors / CDR6D28MNNP-470NC
minImg
CDR6D28MNNP-470NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDR6D28MNNP-470NC
Description:
FIXED IND 47UH 720MA 458.8 MOHM
In Stock : 52365
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 720 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 458.8mOhm Max
Inductance 47 µH