Home / Fixed Inductors / CDRH104RNP-330NC
minImg
CDRH104RNP-330NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH104RNP-330NC
Description:
FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
In Stock : 10962
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 93mOhm Max
Inductance 33 µH