Home / Fixed Inductors / CDRH105RNP-471NC
minImg
CDRH105RNP-471NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH105RNP-471NC
Description:
FIXED IND 470UH 540MA 1.289 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 540 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.289Ohm Max
Inductance 470 µH