Home / Fixed Inductors / CDRH10D48/ANP-101MC
minImg
CDRH10D48/ANP-101MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH10D48/ANP-101MC
Description:
FIXED IND 100UH 920MA 294MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 920 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 294mOhm Max
Inductance 100 µH