Home / Fixed Inductors / CDRH10D68RT125NP-220PC
minImg
CDRH10D68RT125NP-220PC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH10D68RT125NP-220PC
Description:
FIXED IND 22UH 3.1A 39.1MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 39.1mOhm Max
Inductance 22 µH