Home / Fixed Inductors / CDRH124NP-180MC
minImg
CDRH124NP-180MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH124NP-180MC
Description:
FIXED IND 18UH 3.1A 57 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 57mOhm Max
Inductance 18 µH