CDRH125-120MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH125-120MC
Description:
FIXED IND 12UH 3.5A 27 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 80°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27mOhm Max
Inductance 12 µH