CDRH125-2R1NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH125-2R1NC
Description:
FIXED IND 2.1UH 7A 14 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 80°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance -20%, +30%
Current Rating (Amps) 7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 2.1 µH