Home / Fixed Inductors / CDRH127NP-331MC
minImg
CDRH127NP-331MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH127NP-331MC
Description:
FIXED IND 330UH 950MA 640MOHM SM
In Stock : 7813
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 640mOhm Max
Inductance 330 µH