Home / Fixed Inductors / CDRH12D58/ANP-331MC
minImg
CDRH12D58/ANP-331MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH12D58/ANP-331MC
Description:
FIXED IND 330UH 690MA 623MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 690 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 623mOhm Max
Inductance 330 µH