Home / Fixed Inductors / CDRH12D58RNP-220MC
minImg
CDRH12D58RNP-220MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH12D58RNP-220MC
Description:
FIXED IND 22UH 3.3A 42.5MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 4.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 42.5mOhm Max
Inductance 22 µH