Home / Fixed Inductors / CDRH2D18/LDNP-100NC
minImg
CDRH2D18/LDNP-100NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH2D18/LDNP-100NC
Description:
FIXED IND 10UH 1A 180 MOHM SMD
In Stock : 50991
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 430mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 10 µH