Home / Fixed Inductors / CDRH2D18/LDNP-150NC
minImg
CDRH2D18/LDNP-150NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH2D18/LDNP-150NC
Description:
FIXED IND 15UH 800MA 220MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Inductance 15 µH